تبلیغات
تخت جمشید - : عشق به امام مهدی چگونه باید باشد؟ آیا صرف محبت کافی است؟

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
پاسخ: گام آغازین در این زمینه، آن است كه معرفت و شناخت صحیحی نسبت به امام زمان و سیره او در دوران غیبت و ظهور پیدا كنید. گویا شما امام زمان(عج) را فردی می‌دانید كه با ظهورش، شمشیر انتقام بر می‌كشد و تبهكاران را از بین می‌برد و دیگر هیچ!! در حالی كه باید بدانید امام "طبیب" است. او ادامه دهنده حركتی است كه حضرت زهرا(س) و امام حسین(ع) و سایر پیشوایان معصوم(ع) آن را شروع كردند. اینان نور واحدی‌اند كه هر كدام طبق وظیفه‌ای كه خداوند بر عهده آنان گذاشته است، انجام وظیفه می‌كنند حقیقت وظایف آنان، سوق دادن مردم به سمت "تعالی و كمال" است.
اینكه فرمودید، حب حضرت زهرا و امام حسین(ع) بیشتر در دل شما است، این بدان جهت است كه بعد عاطفی انسان با شنیدن مصایب آنان بیشتر تحریك می‌شود و این درست هم می‌باشد. ما از زمانی كه خود را شناخته و با اطراف خود آشنا شده‌ایم، این دو بزرگوار و فداكاری آنان را بیشتر شنیده و سوخته‌ایم. به علاوه آنكه خداوند نیز حرارتی از حركت اینان در قلوب مردم قرار داده است و لذا انسان احساس ارتباط بیشتری می‌كند.
نكته دیگر اینكه نگاه شما به دنیا، امتحانات الهی، زندگی و ظهور، باید تصحیح شود. دنیا محل راحتی نیست؛ بلكه جای تلاش و پشت سر گذاشتن امتحانات است. زندگی آدمی در هر مرحله و دوره‌ای، همراه با امتحانات متعدد الهی است. دوره ظهور نیز مرحله‌ای دیگر از زندگی بشر و امتحانات الهی است. دوستی و نگاه شما نسبت به حضرت و ظهور آن بزرگوار، ابتدایی و ناقص است(و این به علت معرفت ناقص است) كه این باید تصحیح شود. شما باید بدانید امام زمان(ع)، واسطه‌ فیض الهی است و حقیقت زندگی با ایشان معنا می‌یابد. الطاف و عنایات او ـ چه در دوران غیبت و چه در ظهور ـ به صورت‌های مختلف به ما می‌رسد. آن بزرگوار در نامه‌ای به شیخ مفید نوشت "ما در مراعات احوال شما كوتاهی نمی‌كنیم و شما را از یاد نبرده‌ایم؛ وگرنه دشمنان شما را نابود می‌كردند" (ر.ك. میر مهر، سید مسعود پور سید آقایی) البته در كنار اینها، باید از خدا مدد خواست و با توبه از گناهان و درخواست عنایت و معرفت بیشتر از خدا دعا كرد كه ارتباط قلبی و محبت انسان به امام روز افزون شود.

برچسب ها: : عشق به امام مهدی چگونه باید باشد؟ آیا صرف محبت کافی است؟،

تاریخ : شنبه 12 بهمن 1392 | 06:17 ب.ظ | نویسنده : ابوالفضل محمدپور | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • گویوز